Alle hold

  • Holdnr
  • Kursus
  • Startdato
  • Underviser
  • Sted

Holdnr

Kursus

Startdato

Underviser

Sted

21059

Portrætmaleri - sommerkursus v. Xenia Michaelsen

Man
22.07.24 kl. 10.00

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH

Portrætmaleri - sommerkursus v. Xenia Michaelsen

Holdnr: 21059

Start: Man 22.07.24 kl. 10.00

Underviser: Xenia Michaelsen

Sted: TegneskoleKBH

21220

Flamencodans absolut begyndere

Tir
06.08.24 kl. 19.00

Charlotte Ettrup

El Duende, Reklamegården

Flamencodans absolut begyndere

Holdnr: 21220

Start: Tir 06.08.24 kl. 19.00

Underviser: Charlotte Ettrup

Sted: El Duende, Reklamegården

21350

Guitar for all levels

Lør
10.08.24 kl. 12.00

Claudio Suriano

El Duende, Reklamegården

Guitar for all levels

Holdnr: 21350

Start: Lør 10.08.24 kl. 12.00

Underviser: Claudio Suriano

Sted: El Duende, Reklamegården

21402

Verdens Sangfugle

Tir
13.08.24 kl. 18.30

Tatiana Kisseleva Gudnæs

3F BJMF

Venteliste

Verdens Sangfugle

Holdnr: 21402

Start: Tir 13.08.24 kl. 18.30

Underviser: Tatiana Kisseleva Gudnæs

Sted: 3F BJMF

21290

FLAMENCOTEKNIK for letøvede/øvede dansere

Fre
16.08.24 kl. 17.00

Julie Andkjær Olsen

El Duende, Reklamegården

FLAMENCOTEKNIK for letøvede/øvede dansere

Holdnr: 21290

Start: Fre 16.08.24 kl. 17.00

Underviser: Julie Andkjær Olsen

Sted: El Duende, Reklamegården

21284

Flamencodans let øvede - koreografi

Man
26.08.24 kl. 17.00

Julie Andkjær Olsen

El Duende, Reklamegården

Flamencodans let øvede - koreografi

Holdnr: 21284

Start: Man 26.08.24 kl. 17.00

Underviser: Julie Andkjær Olsen

Sted: El Duende, Reklamegården

21285

Flamencodans let øvede/øvede - koreografi

Man
26.08.24 kl. 18.45

Julie Andkjær Olsen

El Duende, Reklamegården

Flamencodans let øvede/øvede - koreografi

Holdnr: 21285

Start: Man 26.08.24 kl. 18.45

Underviser: Julie Andkjær Olsen

Sted: El Duende, Reklamegården

21289

Yin yoga med mere

Man
26.08.24 kl. 20.30

Julie Andkjær Olsen

El Duende, Reklamegården

Yin yoga med mere

Holdnr: 21289

Start: Man 26.08.24 kl. 20.30

Underviser: Julie Andkjær Olsen

Sted: El Duende, Reklamegården

21147

Klassisk tegning efter Charles Bargue

Tor
29.08.24 kl. 18.30

Christoffer Gertz Bech

TegneskoleKBH

Klassisk tegning efter Charles Bargue

Holdnr: 21147

Start: Tor 29.08.24 kl. 18.30

Underviser: Christoffer Gertz Bech

Sted: TegneskoleKBH

21325

Bulerías i bukser #3 - for letøvede

Lør
31.08.24 kl. 12.00

Susanne Sara Nyegaard

El Duende, Reklamegården

Bulerías i bukser #3 - for letøvede

Holdnr: 21325

Start: Lør 31.08.24 kl. 12.00

Underviser: Susanne Sara Nyegaard

Sted: El Duende, Reklamegården

21384

Flamenco Begynder 1

Tir
03.09.24 kl. 17.00

Margit Ingtoft

El Duende, Reklamegården

Venteliste

Flamenco Begynder 1

Holdnr: 21384

Start: Tir 03.09.24 kl. 17.00

Underviser: Margit Ingtoft

Sted: El Duende, Reklamegården

21221

Flamencodans absolut begyndere

Tir
03.09.24 kl. 19.00

Charlotte Ettrup

El Duende, Reklamegården

Flamencodans absolut begyndere

Holdnr: 21221

Start: Tir 03.09.24 kl. 19.00

Underviser: Charlotte Ettrup

Sted: El Duende, Reklamegården

21367

Flamencoguitar for begyndere

Ons
04.09.24 kl. 17.00

Martin Rune Ransborg

El Duende, Reklamegården

Flamencoguitar for begyndere

Holdnr: 21367

Start: Ons 04.09.24 kl. 17.00

Underviser: Martin Rune Ransborg

Sted: El Duende, Reklamegården

21164

Croquis

Ons
04.09.24 kl. 18.00

Anna Lund Konnerup

TegneskoleKBH

Croquis

Holdnr: 21164

Start: Ons 04.09.24 kl. 18.00

Underviser: Anna Lund Konnerup

Sted: TegneskoleKBH

21368

Flamencoguitar for øvede/let øvede

Ons
04.09.24 kl. 18.00

Martin Rune Ransborg

El Duende, Reklamegården

Flamencoguitar for øvede/let øvede

Holdnr: 21368

Start: Ons 04.09.24 kl. 18.00

Underviser: Martin Rune Ransborg

Sted: El Duende, Reklamegården

21297

Flamencodans let øvede

Tor
05.09.24 kl. 17.30

Titta Karjalainen

El Duende, Reklamegården

Flamencodans let øvede

Holdnr: 21297

Start: Tor 05.09.24 kl. 17.30

Underviser: Titta Karjalainen

Sted: El Duende, Reklamegården

21298

Flamencodans Begynder/letøvet

Tor
05.09.24 kl. 19.00

Titta Karjalainen

El Duende, Reklamegården

Flamencodans Begynder/letøvet

Holdnr: 21298

Start: Tor 05.09.24 kl. 19.00

Underviser: Titta Karjalainen

Sted: El Duende, Reklamegården

21197

Introduction to illustration

Ons
11.09.24 kl. 18.30

Mariyah Rahman

TegneskoleKBH

Introduction to illustration

Holdnr: 21197

Start: Ons 11.09.24 kl. 18.30

Underviser: Mariyah Rahman

Sted: TegneskoleKBH

21173

Keramik - voksen-barn

Lør
14.09.24 kl. 10.00

Signe Schjøth

Keramikskolen

Keramik - voksen-barn

Holdnr: 21173

Start: Lør 14.09.24 kl. 10.00

Underviser: Signe Schjøth

Sted: Keramikskolen

21375

Sevillanas - Opfølgningskursus og brush up

Lør
14.09.24 kl. 14.00

Charlotte Ettrup

El Duende, Reklamegården

Sevillanas - Opfølgningskursus og brush up

Holdnr: 21375

Start: Lør 14.09.24 kl. 14.00

Underviser: Charlotte Ettrup

Sted: El Duende, Reklamegården

21143

Portrættegning

Man
16.09.24 kl. 18.00

Simon Eriksen

TegneskoleKBH

Portrættegning

Holdnr: 21143

Start: Man 16.09.24 kl. 18.00

Underviser: Simon Eriksen

Sted: TegneskoleKBH

21326

Fandangos for begyndere

Lør
28.09.24 kl. 12.00

Susanne Sara Nyegaard

El Duende, Reklamegården

Fandangos for begyndere

Holdnr: 21326

Start: Lør 28.09.24 kl. 12.00

Underviser: Susanne Sara Nyegaard

Sted: El Duende, Reklamegården

21348

Teknik for let øvede/øvede

Ons
02.10.24 kl. 17.30

Jossette Reilly

El Duende, Reklamegården

Teknik for let øvede/øvede

Holdnr: 21348

Start: Ons 02.10.24 kl. 17.30

Underviser: Jossette Reilly

Sted: El Duende, Reklamegården

21349

Teknik og Koreografi øvede/avancerede

Ons
02.10.24 kl. 19.15

Jossette Reilly

El Duende, Reklamegården

Teknik og Koreografi øvede/avancerede

Holdnr: 21349

Start: Ons 02.10.24 kl. 19.15

Underviser: Jossette Reilly

Sted: El Duende, Reklamegården

21159

Man & all his facets

Lør
12.10.24 kl. 10.00

Aljoscha Blau

TegneskoleKBH

Man & all his facets

Holdnr: 21159

Start: Lør 12.10.24 kl. 10.00

Underviser: Aljoscha Blau

Sted: TegneskoleKBH

21405

Model Drawing & Painting: Academic Expressionism

Man
14.10.24 kl. 09.00

Lucas Bononi

TegneskoleKBH

Model Drawing & Painting: Academic Expressionism

Holdnr: 21405

Start: Man 14.10.24 kl. 09.00

Underviser: Lucas Bononi

Sted: TegneskoleKBH

21385

Flamenco Begynder 1

Tir
15.10.24 kl. 17.00

Margit Ingtoft

El Duende, Reklamegården

Flamenco Begynder 1

Holdnr: 21385

Start: Tir 15.10.24 kl. 17.00

Underviser: Margit Ingtoft

Sted: El Duende, Reklamegården

21310

Akademisk tegning efter gipsafstøbning

Tir
22.10.24 kl. 18.00

Filip Marcus von Buchwald

TegneskoleKBH

Akademisk tegning efter gipsafstøbning

Holdnr: 21310

Start: Tir 22.10.24 kl. 18.00

Underviser: Filip Marcus von Buchwald

Sted: TegneskoleKBH

21327

Compás og palmas - introduktion

Lør
26.10.24 kl. 12.00

Susanne Sara Nyegaard

El Duende, Reklamegården

Compás og palmas - introduktion

Holdnr: 21327

Start: Lør 26.10.24 kl. 12.00

Underviser: Susanne Sara Nyegaard

Sted: El Duende, Reklamegården

21222

Flamencodans absolut begyndere

Tir
29.10.24 kl. 19.00

Charlotte Ettrup

El Duende, Reklamegården

Flamencodans absolut begyndere

Holdnr: 21222

Start: Tir 29.10.24 kl. 19.00

Underviser: Charlotte Ettrup

Sted: El Duende, Reklamegården

21174

Keramik - voksen-barn

Søn
17.11.24 kl. 10.00

Signe Schjøth

Keramikskolen

Keramik - voksen-barn

Holdnr: 21174

Start: Søn 17.11.24 kl. 10.00

Underviser: Signe Schjøth

Sted: Keramikskolen