Alle hold

Kursus

Dag

Start

Underviser

Sted

Verdens Sangfugle

Tir

09.08.22 kl. 18.30

Tatiana Kisseleva Gudnæs

KulturMix
Glentevej 51
2400 København NV

Classical Art School CPH

Man

29.08.22 kl. 09.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Croquis

Man

29.08.22 kl. 17.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Portrættegning for begyndere/let øvede

Tir

30.08.22 kl. 16.30

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Klassiske tegneteknikker for let øvede

Tir

30.08.22 kl. 19.00

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Long study drawing

Tor

01.09.22 kl. 16.30

Simon Eriksen

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Portrættegning for begyndere/let øvede

Tor

01.09.22 kl. 19.00

Simon Eriksen

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Flamencodans let øvede - torsdag

Tor

08.09.22 kl. 17.20

Titta Karjalainen

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Tegnehold 3.-6. klasse

Man

19.09.22 kl. 16.30

Nelli Lassen

KulturMix
Glentevej 51
2400 København NV

Teknik og små korte koreografier

Ons

05.10.22 kl. 17.30

LunaMay Lilou Østergaard

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Klassisk klaverspil

Tor

27.10.22 kl. 16.00

Kamala Mais Huseynova

KulturMix
Glentevej 51
2400 København NV

Легка Йога - Nem Yoga

Tir

06.12.22 kl. 09.30

Tanya Basse

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Анті-стрес Йога - Antistress Yoga

Tir

06.12.22 kl. 11.30

Tanya Basse

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Guitar for all levels

Ons

07.12.22 kl. 17.00

Claudio Suriano

KulturMix
Glentevej 51
2400 København NV

Данські традиції та звичаї

Tir

20.12.22 kl. 16.00

Poul-Henning Laursen

KulturMix
Glentevej 51
2400 København NV

Flamencosang

Søn

08.01.23 kl. 10.00

Thierry Boisdon

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Kunsthold 3.-6. klasse

Man

09.01.23 kl. 16.30

Nelli Lassen

KulturMix
Glentevej 51
2400 København NV

Keramik - aften, mandag

Man

09.01.23 kl. 17.00

Signe Schjøth

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Guitar for all levels

Ons

11.01.23 kl. 13.00

Claudio Suriano

KulturMix
Glentevej 51
2400 København NV

Flamencodans absolut begyndere

Tir

17.01.23 kl. 19.00

Charlotte Ettrup

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Keramik - aften, torsdag

Tor

19.01.23 kl. 17.00

Jasmin Franko

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Master study workshop

Fre

20.01.23 kl. 09.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Flamencodans let øvede - koreografi

Man

23.01.23 kl. 17.00

Julie Andkjær Olsen

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Flamenco letøvet/øvet koreografihold

Man

23.01.23 kl. 18.45

Julie Andkjær Olsen

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Yin yoga med mere

Man

23.01.23 kl. 20.30

Julie Andkjær Olsen

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Flamencoguitar for begyndere

Tor

26.01.23 kl. 16.00

Martin Rune Ransborg

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Flamencoguitar for øvede

Tor

26.01.23 kl. 17.00

Martin Rune Ransborg

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Dagskolen

Man

30.01.23 kl. 09.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Keramik daghold, mandag/torsdag

Man

30.01.23 kl. 10.00

Peter Durlev

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Croquis

Man

30.01.23 kl. 17.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Klassisk maleri

Tir

31.01.23 kl. 16.30

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Klassiske tegneteknikker

Tir

31.01.23 kl. 19.00

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Portrættegning for begyndere

Tor

02.02.23 kl. 16.30

Simon Eriksen

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Flamencodans let øvede - torsdag

Tor

02.02.23 kl. 17.20

Titta Karjalainen

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Portrættegning for øvede

Tor

02.02.23 kl. 19.00

Simon Eriksen

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Flamencodans begynderhold (tirsdage)

Tir

07.02.23 kl. 17.20

Titta Karjalainen

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Keramik - voksen-barn

Lør

11.02.23 kl. 10.00

Signe Schjøth

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Fandangos - workshop for letøvede dansere

Lør

11.02.23 kl. 12.00

Susanne Sara Nyegaard

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Long study workshop

Lør

18.02.23 kl. 09.00

Petra Altschuler

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

Portrætmodellering efter model

Tir

21.02.23 kl. 10.00

Marianne Miller

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Keramik - aften, onsdag

Ons

22.02.23 kl. 17.00

Helle Øster Steffensen

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Gipsstøbning

Lør

25.02.23 kl. 10.00

Signe Schjøth

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Keramik - aften, tirsdag

Tir

28.02.23 kl. 17.00

Peter Durlev

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Portrætkursus weekend v. Xenia Michaelsen

Fre

03.03.23 kl. 16.00

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV

"Compás og palmas - introduktion",

Lør

04.03.23 kl. 12.00

Susanne Sara Nyegaard

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Drejehold, begyndere

Lør

11.03.23 kl. 10.00

Peter Durlev

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Flamencodans absolut begyndere

Tir

14.03.23 kl. 19.00

Charlotte Ettrup

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Keramik - voksen-barn

Lør

25.03.23 kl. 10.00

Signe Schjøth

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Keramik daghold, mandag/torsdag

Man

13.04.23 kl. 10.00

Peter Durlev

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Portrætmodellering efter model

Lør

29.04.23 kl. 10.00

Marianne Miller

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Flamencodans absolut begyndere

Tir

02.05.23 kl. 19.00

Charlotte Ettrup

El Duende
Glentevej 51
2400 København NV

Gipsstøbning

Lør

03.06.23 kl. 10.00

Signe Schjøth

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Keramik - sommerhold 1

Man

12.06.23 kl. 10.00

Peter Durlev

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Keramik - sommerhold 2

Man

10.07.23 kl. 10.00

Signe Schjøth

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Keramik - sommerhold 3

Man

24.07.23 kl. 10.00

Signe Schjøth

Keramikskolen
Dag Hammarskjölds Allé 3, kld.
2100 København Ø

Dagskolen

Man

28.08.23 kl. 09.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH
Bygmestervej 5
2400 København NV